P1190943

 

Tegoroczne Dożynki w Dolsku były wydarzeniem, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci każdego, kto zechciał wziąć w nich udział. Rozpoczęły się o godzinie 15:00 tradycyjnie mszą świętą w kościele filialnym pw Matki Boskiej Częstochowskiej, podczas której poświęcone zostały wieńce dożynkowe. Następnie z kościoła ruszył barwny korowód wieńcowy, poprowadzony przez  Dębnowską Kapelę Folklorystyczną z Dębnowskiego Ośrodka Kultury. Tegoroczne Dożynki w Dolsku były wydarzeniem, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci każdego, kto zechciał wziąć w nich udział. Rozpoczęły się o godzinie 15:00 tradycyjnie mszą świętą w kościele filialnym pw Matki Boskiej Częstochowskiej, podczas której poświęcone zostały wieńce dożynkowe. Następnie z kościoła ruszył barwny korowód wieńcowy, poprowadzony przez  Dębnowską Kapelę Folklorystyczną z Dębnowskiego Ośrodka Kultury.

Po dotarciu na boisko, rozpoczął się Ceremoniał Dożynkowy. Prowadzący imprezę- Joanna Rau ( Dyrektor DOK) oraz Michał Cholewiński ( Instruktor DOK) zaprosili na scenę Burmistrza Dębna- Grzegorza Kulbickiego, sołtysa Dolska-Bartosza Jacurę oraz Zespół Śpiewaczy Jesienne Róże ( DOK). Po przemówieniach dołączyli do nich również Starostowie Dożynek- Dominika Łopata i Tomasz Żwirko. Przy akompaniamencie Jesiennych Róż starostowie przekazali na ręce Burmistrza chleb, który następnie został pokrojony i rozdany sołtysom oraz zgromadzonym przy scenie ludziom.

Specjalne podziękowania za udekorowanie wsi otrzymali państwo Maciejewscy, Grochowscy, Andryłowicz, Szymańscy, Łopata, Żwirko, Kozodojko, Bolko- Andrzejewscy, Jacura i  Wojtczak. Specjalne podziękowania za udekorowanie wsi otrzymali państwo Maciejewscy, Grochowscy, Andryłowicz, Szymańscy, Łopata, Żwirko, Kozodojko, Bolko- Andrzejewscy, Jacura i  Wojtczak. Bardzo dużo emocji wzbudził Konkurs na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy. W tym roku do konkursu przystąpiło 8 sołectw ( Bogusław, Dargomyśl, Dolsk, Grzymiradz, Młyniska, Różańsko, Sarbinowo i Warnice). W Komisji Konkursowej zasiedli :

Przewodnicząca Komisji- Magdalena Witkowska ( Przedstawicielka KRUS)

Przewodnicząca Komisji- Magdalena Witkowska ( Przedstawicielka KRUS)

Sekretarz Komisji- Barbara Rzechółka ( Przedstawicielka Urzędu Miejskiego)

 Ałła Trofimenkova- Herrmann- artystka malarz ( Łagów)

 Danuta Julika Matuszak- artystka malarz ( Gorzów)

 Juliusz Marweg- artysta malarz ( Piotrków Trybunalski)

Po wnikliwej analizie wieńców i długich naradach Komisja ogłosiła werdykt, który przedstawiał się następująco: Po wnikliwej analizie wieńców i długich naradach Komisja ogłosiła werdykt, który przedstawiał się następująco:

I miejsce- Sołectwo Warnice

II miejsce- Sołectwo Bogusław

III miejsce ex aequo- Sołectwo Dargomyśl i Sołectwo Dolsk

Wyróżnienia otrzymali: Sołectwo Grzymiradz, sołectwo Młyniska, sołectwo Różańsko oraz sołectwo Sarbinowo. Każde sołectwo otrzymało nagrodę pieniężną.

Po konkursie rozpoczęła się część artystyczna. Swoimi występami imprezę zaszczycili:  Po konkursie rozpoczęła się część artystyczna. Swoimi występami imprezę zaszczycili: Dębnowska Kapela Folklorystyczna, Martynka Kaczmarek, Zespół Śpiewaczy Jesienne Róże, Asia Wojciechowska, Chór Srebrny Włos, Wiktoria Taracińska i Zuzia Kowalik Jarecka.  Gwiazdy wieczoru- Zespół Big Sexy, znany w całej Polsce zespół After Party, DJ Rafi i DJ Rob One bawili licznie zgromadzoną publiczność do późnych godzin nocnych.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Nadleśnictwu Różańsko, Sołectwu Grzymiradz, Sołectwu Suchlica, OSP Dębno oraz sponsorom:

- Kowalstwo Artystyczne -Mariusz Władyka

- JANMET

-Krzysztof Potomski

 - Wulkanizacja K-B JACURA

-Krzysztof Jacura

- WRAZMET

-Robert Wójcik i Adam Zgrzywa s.c

.- PUH INMAR

- Aleksandra Jacura

-JARWIT

- Jarosław Sowiński

-Wojciech Słowińsk

i-ANWIT Auto Handel- Części Samochodowe Pomoc Drogowa, Transport

 -PULVERMET Sp. Z o.o

-Wojciech Chomont-EKO 24

- Barbara Plewko-

AUTOSTORE Damian Debick

i-USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE- Przemysław Myszkowski

-Łukasz Andrzejewski

- Monika Bolko

 -CHATKA KWIATOWA

 -USŁUGI LEŚNE- Mieczysław Żwirko

 - PWiK Dębno

- PUK Dębno