P1200593

Okres wakacyjny juz dawno za nami, sekcje w Dębnowskim Ośrodku Kultury zostały uformowane a zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych ruszyły pełną parą, dlatego jak co roku na początku października w sali widowiskowej DOK odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego, tym razem oczywiście roku 2021/2022. Pierwszym akcentem tego wydarzenia były występy naszych seniorów, którzy są z nami od kilkudziesięciu lat – Chóru Srebrny Włos, prowadzonego przez Ewę Basarab i Aleksego Gołebiowskiego. Po nich na scenie zaprezentował się zespół śpiewaczy Jesienne Róże z  instruktorem Tadeuszem Pencakiem w którego szeregach śpiewają blisko 100-letni artyści! Po występach dyrektor DOK Joanna Rau wraz z Burmistrzem Dębna Grzegorzem Kulbickim uhonorała seniorów ręcznie robionymi statuetkami autorstwa Bogusławy Sługockiej, "Zasłużony dla kultury". Nstępnie na scenie pojawiło się młode pokolenie naszej wielkiej kulturalnej rodziny – najpierw Szkoła Tańca KEEP zajmująca od lat czołowe miejsca w turniejach tanecznych na szczeblu wojewódzkim a także uczestnicy Mistrzostwa Polski i Mistrzostw Świata, Wiktoria Taracińska – niezwykle utalentowana młoda, dębnowska wokalistka z niekończącą się listą wygranych konkursów wokalnych o charakterze lokalnym i ogólnopolskim a także Amadeusz Ciesielski (uhonorowany nagrodą Burmistrza Złoty Dąb 2020) wraz z wieloletnim, charyzmatycznym "głosem" naszego Big Bandu – Eweliną Ciesielską!

Tego wieczoru nagrody "Zasłużony dla kultury" otrzymali również byli pracownicy DOK, instruktorzy, którzy od wielu lat prowadzą sekcje i koła zainteresowań w naszym ośrodku oraz przyjaciele pomagający nam w tworzeniu co raz to nowych propozycji artystycznych.

Oczywiście nie zabrakło też wielu życzeń i ciepłych słów wypowiadanych przez zaproszonych gości! Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany na tę okazję a do tańca wszystkim chętnym przygrywał do późnych godzin nocnych zespół EXPLOSION!

Dziękujemy serdecznie wszystkim , którzy w ten szczególny dzień byli z nami i tym, którzy są z nami od lat. Ogłaszamy, że rok kulturalny 2021/2022 został oficjalnie rozpoczęty więc zapraszamy dzieci, młodzież i seniorów do udziału w zajęciach blisko 30 sekcji i kół zainteresowań działających w Dębnowskim Ośrodku Kultury!