P1210361

W piątek, 19 listopada w sali tarasowej Dębnowskiego Ośrodka Kultury miał miejsce wernisaż wystawy malarskiej Agnieszki Rosołowskiej, który swoim występem muzycznym uświetnili Jej córka Julia oraz mąż Tomasz. Licznie przybili goście mogli podziwiać chwile uchwycone na płótnie oraz grę światła i cienia wspaniale uchwyconą przez artystkę. 

        Agnieszka Rosołowska - stała mieszkanka Dębna, kobieta, matka, żona, pedagog, laureatka ogólnopolskich konkursów na tekst piosenki, twótrzyni podczas kunsfetivalu "Atr an der Grenze", instruktorka dziecięcych zajęć plastycznych, ostatnimi laty - malarka.

Od zawsze fasynowała Ją sztuka ale sama omijała farby szerokim łukiem. Trzy lata temu podczas dłuższego wypoczynku, zainspirowana rozmową z zaprzyjaźnioną fryzjerką i entuzjastycznym wsparciem rodziny, postanowiła podjąć nowe wyzwanie. Tym razem malarskie. W efekcie powstały abstrakcje wylewane na płótno. W roku 2019 Jej prace zaprezentowane zostały podczas festiwalu sztuki we Frankfurcie Nad Odrą. Po wsystawie wiele z nich trafiło do zbiorów prywatnych.  Latem 2020 rozpoczęła następną malarską przygodę- portret. Maluje konbiety, bo jak sama twierdzi sa One piękne, wielozadaniowe i często samie nie potrafią docenić swojej wartości. Braki warsztatowe pokrywa wieloletnimi obserwacjami i analizą zachowań ludzi, co pozwala Jej na tworzenie postaci z krwi i kości  głebią spojrzenia i hostorią, którą mozna odczytać z prac. 

Kolejnym etapem będą relacje społeczne, które zapoczątkowała obrazem "Spacer z Frankiem". Ta seria charakteryzować się będzie nieszablonowym spojrzeniem na otaczającą Ją rzecziwystość, Twórczyni ma zmiar zmienić również rodzaj wykorzystywanych farb.   Do tej pory prace wykonywała akrylem ale jak sama stwierdziła czas na klasyczne farby olejne.

Agnieszki nie pociąga wielkie zainteresowanie i wystąpienia w światłach jupiterów. Ceni sobie szczere reakcje na jej obrazy. Największym komplementemjest odbiorca, który zatrzyma się przed nimi i będzie próbował odczytać przesłanie autora.

(więcej zdjęć z wernisażu w sekcji galeria)