287493905 7607988959275011 3701920377342569060 n

Szanowni Państwo! Lipiec zbliża się do nas wielkimi krokami a razem z nim jubileuszowa bo XXV Dębnowska Triada Teatralna, która w tym roku otrzymała miano "Zmysłowej"! Będą wspomnienia, gwiazdy i oczywiście ciekawe warsztaty. Przy kolejnych zdjęciach poznacie profesorów tegorocznej Triady i opisy przygotowanych przez Nich warsztatów a szczegóły festiwalowego programu już w przyszłym tygodniu.

Bigusława Sługocka

Bogusława Sługocka - od 2010 roku prowadzi w Dębnowskim Ośrodku Kultury Pracownię Rękodzieła Artystycznego, w latach 2017 - 2018 uczyła się w "Drei Eichen - Wiesza o roslinach" a następnie w Instytucie Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych. Wielokrotnie prowadziła warsztaty rękodzielnicze zarówno w Polsce jak i za jej granicami.

Warsztaty rękodzielnicze - warsztaty stymulujące zmysły dotyku, smaku i węchu, podczas których uczestnicy zapoznają się z naturalnymi substancjami, ziołami oraz metodami ich przetwarzania. Nauczą się jak wykonać aromatyczne mieszanki ziołowe wykorzystywane do zdrowotnych kąpieli oraz hydrolaty będące bazą wywarzania perfum i pachnących świec. Drugą częścią warsztatów będzie praca z gliną , poznanie jej właściwości i struktury, a następnie wykonanie z niej naczyń na świece oraz płytek ceramicznych i mozaikowych. 

55

Alina Karolewicz - zajmuje się muzyką ludową od 20 lat, prowadziła młodzieżowe zespoły wokalne i teatralne koncertujące w całej Polsce i nagrywające płyty. Znawczyni historii regionu Pomorza Zachodniego ze szczególnym uwzględnieniem problemów powojennych przesiedleń i repatriacji.

Warsztaty śpiewacze - będą to zajęcia podczas których uczestnicy będą uczyć się przepięknych pieśni regionalnych a także eksperymentować z dźwiękiem za pomocą zmysłu słuchu.

Bartek Wilniewicz

Bartosz Wilniewicz - tancerz, aktor od wielu lat związany z kultura artystyczną. Uczestnik Ogólnopolskich Warsztatów Tańca Współczesnego, licznych festiwali w kraju jak i za granicą oraz projektów tanecznych i artystycznych. Finalista 7 edycji programu "You Can Dance - po prostu tańcz". W 2012 roku przebywał na stypendium w szkole tańca Internationale Collage of Sport & Performance w Danii gdzie otrzymał dyplom tancerza w technice modern dance & balet. Obecnie tancerz Teatru Tańca Współczesnego EGO Vu w Gryfinie oraz student uczelni AHE w Łodzi na kierunku taniec w specjalizacji pedagogika tańca.

Warsztaty taneczne - na zajęciach z Bartoszem Wilniewiczem uczestnicy będą szkolić swój warsztat oraz technikę tańca współczesnego pracując z ciałem, dotykiem i ekspresją w ruchu.

Michał Zygmunt

Michał Zygmunt - gitarzysta i kompozytor zafascynowany odkrywaniem dźwięków natury, szczególnie audiosfery rzeki Odry. Autor muzyki teatralnej, filmowej i ilustracyjnej, twórca słuchowisk. Studiował gitarę na wydziale jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.

Warsztaty muzyczne Dźwiękowa Mapa Miasta - uczestnicy w ich ramach przejdą podstawowe szkolenie związane z nagraniami dźwiękowymi, używaniem sprzętu, montażu i edycji dźwięku. Celem animacji jest nagranie najbardziej charakterystycznych dźwięków Dębna i rozmieszczenie ich na na wirtualnej mapie. Zakończeniem Warsztatów będzie koncert pt. "Nocne słuchanie przyrody".