62

 

W pierwszą sobotę września (02.09.2023) odbyły się Dożynki Gminne, których gospodarzem w tym roku było sołectwo Sarbinowo.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 14.00 mszą św. w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sarbinowie. Następnie ruszył dożynkowy korowód  z wieńcami poprowadzony przez Kapelę Dębniacy z Dębnowskiego Ośrodka Kultury. Po dotarciu na boisko rozpoczął się Ceremoniał Dożynkowy poprowadzony przez Joannę Rau (dyrektor Dok). Wszystkich przybyłych gości powitała pani sołtys wsi Sarbinowo Monika Chodara. Następnie głos zabrał Burmistrz Dębna pan Grzegorz Kulbicki. Przy akompaniamencie kapeli Dębniacy nastąpiło przekazanie przez Starostę i Starościnę dożynek chleba dla Burmistrza Dębna, który następnie został uroczyście pokrojony i rozdzielony dla sołtysów poszczególnych wsi oraz pozostałych uczestników wydarzenia.

Ważnym punktem programu był Konkurs na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy. W tym roku udział wzięło 10 sołectw z naszej gminy (Bogusław, Cychry, Dolsk, Dyszno, Grzymiradz, Krześnica, Różańsko, Sarbinowo, Suchlica, Warnice). Każdy z wieńców eksponował bogactwo wkomponowanych plonów oraz prezentował się bardzo okazale. W komisji konkursowej zasiedli:

  • Przewodniczący komisji: Anatol Wierzchowski
  • Sekretarz komisji: Zofia Struk-Stefanowicz
  • Członek komisji: Małgorzata Zagórska
  • Członek komisji: Elżbieta Butkiewicz
  • Członek komisji: Zofia Janczak

Po szczegółowych oględzinach każdego z wieńców oraz wnikliwej analizie kryteriów oceny, komisja wyłoniła zwycięzców:

I miejsce- Warnice

II miejsce- Krześnica

III miejsce- Cychry, Różańsko

Wyróżnienie: Bogusław, Dolsk, Dyszno, Grzymiradz, Sarbinowo, Suchlica.

Każde sołectwo otrzymało nagrodę pieniężną.

Kolejną częścią programu były występy artystyczne lokalnych zespołów i wykonawców. Na scenie zaprezentowali się: Kapela Dębniacy, Zespół Wokalny „Wrzos”, Zespół „Jesienne Róże”, Chór „Srebrny Włos”, Kapela Myślanie oraz Wiktoria Taracińska, Martyna Kaczmarek, Joanna Wojciechowska, Kacper Kowalczyk.

Podczas trwania imprezy dożynkowej można było odwiedzić stoiska handlowe i gastronomiczne, a także zamki dmuchane dla dzieci. Odbyły się również liczne konkursy z nagrodami. Dla chętnych zorganizowano turniej w strzelectwie sportowym o puchar sołtysa.

A po zmroku na after party wystąpiły kolejne gwiazdy. Markus P, znany z takich utworów jak „ Kici Kici Miał”, „Niebo mi daj” oraz „Hula Ula” jako gwiazda wieczoru zapewnił zgromadzonej publiczności świetną rozrywkę i zabawę w rytmach disco polo. Artysta poderwał widownię do tańca i wspólnego biesiadowania.

Następnie na scenie pojawił się zespół Explosion, który w rytmach disco uatrakcyjnił dożynki do późnych godzin wieczornych. Wokalistka w duecie z Dj-em wykonali hity, które zapewniły taneczną zabawę przez ponad godzinę.

A do samego rana mogliśmy bawić się z DJ Amo, który w rytmach największych przebojów zapewnił niepowtarzalną rozrywkę.

Szczególne podziękowania dla sołectwa Sarbinowo za zaproszenie, LOK Dębno (Liga Obrony Kraju), sołtysa Dolska Bartosza Jacury oraz GBS Bank. Wszystkim zgromadzonym dziękujemy za wspaniałą atmosferę.

DOK