COVID- 19 (ważne!)      ***      Raport o stanie zapewnienia dostępności          DOK          Kontakt/Dane          Kadra pracownicza          Klauzula informacyjna do umów cywilnoprawnych    

Aktualności
Triada Teatralna   2021
Galeria
Usługi
Video  *
Katalog Pasteli
Kalendarz. Jaki dziś dzień.





XXIV Triada Teatralna - Zielarska!

XXIV Triada Teatralna – „Zielarska” za nami!

Lipiec od wielu już lat nierozerwalnie połączony jest z największym świętem teatrów organizowanym w naszym mieście – Dębnowską Triada Teatralną! Tak było także w tym roku, choć z powodu obostrzeń ta Triada różniła się od innych edycji, ponieważ jedynym teatrem amatorskim, który zdecydował  się do nas przyjechać był teatr „Bez nazwy” z Czaplineckiego Ośrodka Kultury. Nie znaczy to jednak, że tegoroczna edycja była gorsza od poprzednich ponieważ inicjatywę w pełni przejął Teatr KOD z ojcem  i pomysłodawcą Triady – Anatolem Wierzchowskim na czele.

Wszystko rozpoczęło się w piątek, drugiego sierpnia, kiedy to o godzinie 10.00 w sali widowiskowej Dębnowskiego Ośrodka Kultury zebrali się goście i mieszkańcy Dębna, chcący wziąć udział w jednym z czerech warsztatów, a tym razem były to:

- Warsztaty medialne prowadzone przez osobowość radiową i wieloletniego prowadzącego Dni Dębna, Wojciecha Szymańskiego, który wraz z grupą dzieci i młodzieży stworzył podczas Triady redakcję DOK 24 by przez trzy dni trwania imprezy przeprowadzać wywiady z zaproszonymi na wydarzenie osobami, a także zapowiadać wszystkie spektakle.

- Warsztaty Zielarskie kulinarno- kosmetyczne, podczas których uczestnicy pod kierownictwem Bogusławy Sługockiej uczyli się tworzyć z roślin między innymi mydła, maceraty, kadzidełka, wody smakowe i konfiturę z płatków róży.

- Warsztaty śpiewu i muzyki tradycyjnej z animatorem kultury, dokumentalistą muzyki tradycyjnej, śpiewakiem i muzykantem- Witoldem Roy Zalewskim, który wprowadził swoich podopiecznych w świat pieśni, tańców i muzyki stanowiących połączenie różnorodności kultur muzycznych z terenu dawnej i obecnej Polski.

- Warsztaty „ Dzikie rośliny źródłem diety” prowadzone przez Jolantę Sikorską i Mariusza Karpowicza. Były to zajęcia mające na celu przekazanie wiedzy na temat dzikich roślin nadających się do spożycia, sposobów ich przyrządzania i zastosowania w kuchni. Uczestnicy przygotowali między innymi placuszki z pokrzywy, masło z krwawnikiem i  chipsy ziołowe.

Wieczorem, o godzinie 19.00 kadra Dębnowskiego Ośrodka Kultury powitała oficjalnie wszystkich przybyłych na Inaugurację Triady krótkim programem o starej zielarce, który miał wprowadzić publiczność w świat ziół i roślin, a także w zabawny i przerysowany sposób pokazać jak ważną rolę pełnią w naszym życiu, o czym mogą świadczyć słowa finałowej piosenki: „ ... oto prawda co płynie z tej zabawnej piosenki, która w życiu pomaga dalece. Jeśli znasz się na ziołach to wyleczyć się zdołasz i nie tracisz pieniędzy w aptece”! Na scenie wystąpiły także tradycyjnie władze naszego miasta oraz instruktorzy XXIV Triady Teatralnej, którzy musieli udowodnić, ze znają się na zielarstwie rozpoznając herbaty ziołowe na podstawie smaku i zapachu. Na szczęści wszyscy wzorowo zdali ten trudny egzamin!

Następnie w monodramie „Wyszłam tylko na spacer” traktującym o strajku kobiet wystąpiła znakomita aktorka Teatru KOD – Dominika Łągiewka. Kolejnym przedstawieniem zaprezentowanym przez Teatr KOD i KODorosły były „Resztki” na podstawie „Ksiąg Jakubowych” Olgi Tokarczuk, w którym oprócz Dominiki Łągiewki wystąpiła Zuzanna Warunek oraz burmistrz Dębna, Grzegorz Kulbicki. Wieczór pierwszego dnia tego teatralnego święta zakończył koncertem w plenerze Waldemar Rychły z zespołem.

Dzień drugi rozpoczęła gwiazda Triady, wspaniały i dobrze znany wszystkim aktor-  Artur Barciś, który w towarzystwie muzyków bawił wszystkich do łez w autorskim programie rozrywkowym „ABS czyli Artur Barciś Show”.  Następnie w żarcie scenicznym pt. „O kobitkach kobiety, o facetach mężczyźni”    wystąpili Urszula Hejbowicz, Zuzanna Warunek, Joanna Białek, Joanna Ryżyńska, Małgorzata Dziedziuch, Danuta Buczek, Hubert Suda, Nikodem Mazur, Benedykt Waszak, Aleksy Gołębiowski oraz sam reżyser, Anatol Wierzchowski. Punktem kończącym sobotę był Teatr „Bez nazwy” z Czaplineckiego Ośrodka Kultury w spektaklu „Spójrz” w reżyserii Marka Kościółka.

Ostatni dzień festiwalu to pokazy powarsztatowe, podczas których uczestnicy starali się przekazać publiczności czego nauczyli się przez trzy dni. Krystyna Urszula Hejbowicz zaprezentowała widzom monodram „Oszalała” w reżyserii Anatola Wierzchowskiego, a następnie w spektaklu „Ławeczka” wystąpili goście Triady – Honorata Magdeczko- Capote i Krzysztof Rogacewicz. Całość tradycyjnie zakończyła wielka feta finałowa przed ośrodkiem kultury!

Dziękujemy wszystkim tym, którzy postanowili spędzić z nami ten czasz przepełniony magią teatru , muzyki, ziół i wspólnego biesiadowania. Dziękujemy aktorom, reżyserom, instruktorom i wolontariuszom, którzy wraz z nami współtworzyli to piękne wydarzenie!

Do zobaczenia za rok!

 


panel->Boczny panel SPONSORZY 2019

 | COVID- 19 (ważne!) | Raport o stanie zapewnienia dostępności | DOK | Kontakt/Dane | Kadra pracownicza | Klauzula informacyjna do umów cywilnoprawnych | E-mail | 
 | Aktualności | Triada Teatralna  | Galeria | Usługi | Video | Katalog Pasteli | Kalendarz. Jaki dziś dzień. | 
www.gryf.pl

aktualnosci Stronę w pełni redaguje Dominik Sawicki