319538622 601021395358764 5359523499937307006 n

Jarmark Bożonarodzeniowy oraz Festyn Mikołajkowy „Otwarte serca” podczas którego do Dębna przyjeżdża święty Mikołaj z Holandii w towarzystwie armii czarnych Piotrusiów to imprezy, które na dobre wrosły już w tradycję naszego miasta. W tym roku wszystko zaczęło się w sobotę 10 grudnia w samo południe. Kolorowe stoiska z ciastami, pierogami, kiełbasą, ciepłą kawą i herbatą oraz pięknymi świątecznymi ozdobami zachęcały przybyłych mieszkańców naszego miasta do zrobienia zakupów. Radosny nastrój wyczekiwania na święta dawał o sobie znać w płynących przez głośniki kolędach oraz licznych występach, przygotowanych przez dzieci i młodzież z dębnowskich szkół i przedszkoli oraz Szkołę Tańca KEEP a także Big Band z Dębnowskiego Ośrodka Kultury.  Gość specjalny na którego czekało całe miasto zjawił się po godzinie 15ej. Ponieważ nie było śniegu i renifery nie miałyby jak ciągnąć sań, poprosił o pomoc strażaków, którzy przywieźli go na miejsce imprezy swoim wielkim, czerwonym wozem! Gdy przeszedł już przez witający go tłum i wszedł na scenę w towarzystwie Burmistrza Dębna, Pana Grzegorza Kulbickiego, podziękował wszystkim za obecność i złożył życzenia wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku. Następnie wraz z włodarzem naszego miasta odliczając od dziesięciu zapalił bożonarodzeniową choinkę, która stanęła dumnie na placu Konstytucji 3-go Maja w Dębnie!

Tego dnia zostały także wręczone stypendia i nagrody artystyczne Burmistrza Dębna za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury, które w tym roku otrzymały:

- Krystyna Urszula Hejbowicz

- Wiktoria Taracińska

- Martyna Kaczmarek

- Joanna Wojciechowska

- Kaja Judka

- Eliza Kopaszewska

-  Zuzanna Warunek

- KEEP Team

- KEEP Kids

- KEEP Junior

            Dziękujemy dyrektorom i kierownikom dębnowskich instytucji zrzeszonych w sztab św. Mikołaja za przygotowanie pobytu naszych przyjaciół z Holandii, którzy w Dębnie byli od czwartku odwiedzając dzieci i młodzież w szkołach, przedszkolach i placówkach naszej gminy.